KUTAHYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0(274) 6758367

Bizden Haberler

Çukurca Belediyesi Web Sitesi

TANAP’TAN Sosyal Ve Çevresel Yatırım Programı Kapsamında Çukurca Beldesi – Küçükler Mahallesi Yol Çalışması Başladı

- +

23 Kasım 2018 Yılında yazılı olarak müracaat ve görüşmelerimiz sonucunda bozulan yolların bakım ve onarım çalışmalarını Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı (SEIP) kapsamında geçtiğimiz yıl Kütahya İl Özel İdaresi ile imzalanan protokol doğrultusunda Çukurca Beldesi – Küçükler Mahallesi arasındaki 7300 m lik yol çalışması Kütahya İl Özel İdari ekiplerince çalışmalara başlandı. Bozulan mevcut asfalt kazıma ve stabilize çalışmaları tamamlanan yola dolgu malzeme serilerek asfalt çalışması başlanacak.

4 Kasım 2019 tarihinde başlayan Çukurca Ilıcaksu Mahallesi arası stabilize yol bakım onarım, zemin sıkılaştırma ve yol genişletme çalışmasının bir kilometresi yapılarak hava şartlarından dolayı yarım kalmıştı. Kalan üç kilometrelik yol çalışması 2020 yılına proğramına alınmış olup, yolun genişletilmesinde muvafakatname veren vatandaşlarımızın ekili tarlalarındaki mahsüllerin kalkması beklenmiş olup, önümüzdeki günlerde ayrı bir ekip tarafından yol çalışmaları başlayacaktır.

Yapılan yoldaki bozukluğundan dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızdan sabır ve hoşgörü bekliyoruz. Vatandaşlarımızın bugüne kadarki tutumları nedeniylede teşekkür ediyoruz.

YORUM GÖNDERYorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir, üye olmak için tıklayınız.